Sezon zimowy na lotniskach potrwa do końca marca, a od kwietnia pasażerów czeka zmiana rozkładów. Co szykują linie lotnicze i biura podróży? Jest szansa na dobre wiadomości dla lotniska w Radomiu.

Port lotniczy w Radomiu po reaktywacji funkcjonuje ponad sześć miesięcy i obsłużył 95 tys. pasażerów. W zimowej siatce lotów do wyboru z Radomia jest pięć kierunków: regularne loty do ** Rzymu i ** Paryża (samolotami LOT), regularne loty do ** Larnaki na Cyprze (od 13 grudnia z Wizz Air) oraz dwa czarterowe połączenia z Egiptem: ** do Szarm el-Szejk (Skyline z Anex Tour) i ** Taby (od 27 grudnia z Itaką).

Za rok 215 tys. pasażerów na lotnisku w Radomiu

Letnie i zimowe operacje lotnicze oznaczają, że najmłodsze lotnisko w Polsce w pierwszym, niepełnym roku działalności odprawi ok. 100 tys. pasażerów, choć początkowo szacunki były nieco większe.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Redaktor Amanda, znowu nadaje. Amando, lotnisko w Radomiu nie musi czekać na dobre wiadomości, bo radzi sobie bardzo dobrze.
  Nie masz wiedzy o innych projektach lotniskowych w Polsce i pisanie artykułu w tonie, jakby lotnisko czekało na mannę z nieba, świadczy o Twoim braku wiedzy w temacie.
  @sono_andrzej
  naprawdę tak uważasz? Już są dochody?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @sono_andrzej
  Mimo biletów po 90 czasem PLN jest malo pasażerów, to gdzie ty widzisz tu miejsce ns zarobek?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0