Podróżni zastanawiają się, dlaczego parking przed dworcem PKP jest zamknięty. - Miejsca parkingowe ogrodzono siatką. Dlaczego? Kiedy będzie otwarty? - dopytują
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Na czas wzmożonego ruchu podróżnych, związanego z wyjazdami na uroczystości Światowych Dni Młodzieży, parking przy dworcu w Radomiu został czasowo wyłączony. To względy bezpieczeństwa. Przy dworcu mogą zatrzymywać się karetki oraz pojazdy straży pożarnej. Można również korzystać z taksówek - informuje Aleksandra Grzelak z biura prasowego PKP S.A.

Parking został zamknięty w poniedziałek. - Ponowne udostępnienie miejsc postojowych nastąpi w przyszły poniedziałek, 1 sierpnia - dodaje Grzelak.

Przypomnijmy, w Radomiu od 20 lipca przebywała grupa ok. 1,4 tys. pielgrzymów z 17 krajów świata. W poniedziałek, 25 lipca, wyjechali oni specjalnie podstawionymi pociągami Kolei Mazowieckich do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Wracają do Radomia 1 sierpnia. Dlaczego parking będzie zamknięty nawet podczas nieobecności pielgrzymów?

- Czasowe wyłączenie parkingu wynika z ogólnie przyjętych standardów bezpieczeństwa - odpowiada Grzelak.

Jak pisaliśmy, na czas odbywających się ŚDM i pobytu pielgrzymów, premier Beata Szydło wydała specjalne rozporządzenie o wprowadzeniu stopnia alarmowego ALFA. Informacje zostały przekazane wojewodom, a stamtąd trafiły do wszystkich urzędów. W całej Polsce strażnicy sprawdzają podejrzane pakunki przy wejściu do budynków użyteczności publicznej. Również w Radomiu. Na dworcu pojawiły się też komunikaty dla pasażerów w języku angielskim.

Dodatkowo strażnicy kontrolują ruch na ulicach, przy których znajdują się urzędy: Moniuszki, Żeromskiego i Kilińskiego oraz pobliskie parkingi. Zaglądają do samochodów i sprawdzają, czy nikt nie zostawił w nich podejrzanych pakunków. Kontrole potrwają do 1 sierpnia.

Zamknięte jest wejście do urzędu miejskiego od str. ul. Niedziałkowskiego i brama na podwórze siedziby przy ul. Moniuszki 9. - W związku z ogłoszonym alarmem ALFA wszystkie instytucje państwowe, samorządowe mają obowiązek wzmożonej czujności i raportowania o przypadkach nadzwyczajnych zdarzeń. Wszelki ruch do instytucji użyteczności publicznej od momentu ogłoszenia alarmu do odwołania powinien odbywać się tylko w miejscach dozorowanych, aby można było dokonywać kontroli kto wchodzi i czasami osoby dokonujące kontroli mogą nawet zaglądać do toreb czy plecaków - mówi sekretarz miasta Rafał Czajkowski.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Komentarze
Paranoja !!!!!!!!!!!!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
"Przypomnijmy, w Radomiu od 20 sierpnia przebywała grupa ok. 1,4 tys. pielgrzymów z 17 krajów świata. W poniedziałek, 25 sierpnia, wyjechali oni specjalnie podstawionymi pociągami Kolei Mazowieckich do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Wracają do Radomia 1 sierpnia." Cenisz rzetelne dziennikarstwo? A w dodatku opisywanie wydarzeń z przyszłości? Redaktorzy po zaocznych gimnazjach tylko w Gazecie.pl :)
@marad_co Czytamy ze zrozumieniem. Przypominamy, ilu pielgrzymów i kiedy wyjechali, by było jasne, że OD PONIEDZIAŁKU ich nie ma, a mimo to parking przez tydzień będzie nieczynny.
już oceniałe(a)ś
4
2
@Katarzyna Marta Wiśniewska O wariatka, błędów nie widzi i jeszcze się kłóci hahahahahaha
już oceniałe(a)ś
3
3
Y9nvJMxcPv8N8EOVPw+8EY2Z7GDehA8wXj1XOcKMFmk=