"Perspektywy" opublikowały najnowszy ranking liceów i techników. Jak wypadły radomskie szkoły? Kapitalne miejsce ma Zespół Szkół Elektronicznych, "Kochanowski" znów słabiej niż przed rokiem.
Ranking "Perspektyw" 2023. W zestawieniu najlepszych szkół z Radomia i okolic zaskoczenia nie ma. Zaskakujące jest za to w tym roku to, jak słabo radomskie szkoły wypadły na tle innych.
Zaskoczenie i niedowierzanie w VI LO im. Kochanowskiego. Urząd miejski podjął decyzję o zamknięciu naboru do klasy dwujęzycznej niemieckiej. Uzasadnienie: za mało chętnych. Szkoła i rodzice: Nie poczekano nawet do końca procesu rekrutacji.
Prezydent ogłosił konkursy na dyrektorów dwóch szkół średnich i czterech przedszkoli. Kadencje obecnym dyrektorom kończą się m.n. w liceum Kochanowskiego, szkole budowlanej czy popularnej podstawówce nr 34.
W przyszłym tygodniu poznamy wyniki rekrutacji do radomskich szkół ponadpodstawowych. Listy osób zakwalifikowanych do poszczególnych placówek zostaną opublikowane 22 lipca.
Nietypowa olimpiada, niezwykle ważny projekt. 10 uczniów VI LO im. Jana Kochanowskiego chce zmienić świadomość społeczną w temacie przemocy seksualnej
Ranking Perspektyw 2021. VI LO im. Jana Kochanowskiego jest najlepszym liceum w Radomiu i 31 w Polsce. Szkoła spadła w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem o kilkanaście miejsc
Tegoroczny absolwent VI LO im. J. Kochanowskiego - Mieszko Grodzicki - wywalczył na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej srebrny medal
Matura 2020. Niemal wszyscy spotkani wybrali "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Jak mówili, ten okres nie sprzyjał dobremu przygotowaniu. - Ciężko jest samemu zaplanować sobie pracę i zdecydować, co jest istotne do matury, a co nie - mówiła uczennica "Kochanowskiego".
Koronawirus. Uczennica wraz z nauczycielką założyły zbiórkę pieniędzy na pomoc Mazowieckiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Radomiu. - Radomscy lekarze i pielęgniarki potrzebują naszej pomocy. Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli - napisała współzałożycielka akcji.
Co uczniowi daje szkoła? Instytut Badań Edukacyjnych opublikował najnowsze dane Edukacyjnej Wartości Dodanej. Wskaźnik EWD pokazuje, jak efektywnie szkoła pracowała z uczniami w porównaniu z innymi uczniami w Polsce o tym samym potencjale, informuje, czy wniosła coś do rozwoju ucznia powyżej zakładanego wyniku.
Kolejny awans liceum Kochanowskiego w najnowszym rankingu miesięcznika Perspektywy. Wśród najlepszych znalazło się też Katolickie Liceum im. św. Filipa Neri i Liceum Ogólnokształcące im. Tytusa Chałubińskiego.
Jak wyglądało sąsiedztwo dwóch znanych liceów męskich w jednym budynku? Co znajdowało się w piwnicach budynku popijarskiego i co robiło się na wieczorniach? Oto ostatnia część wspomnień Tomasza Paprockiego, tym razem o szkołach
Zbierasz zespół i wspólnie wymyślacie projekt, który robi coś dobrego dla innych, a potem ten projekt realizujecie - w tegorocznej ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii swój projekt zainicjowało ponad 15 tysięcy uczniów z 403 szkół z całej Polski.
Kolejne placówki przerywają strajk. Od środy do nauki wracają uczniowie "odzieżówki", dzieci od wtorku przyjmuje ponownie 11 przedszkoli.
Czas edukacji w liceum to czas przełomowy - dojrzewania na poważnie, podejmowania pierwszych ważnych decyzji, niby już dorosłych, ale - patrząc z perspektywy lat - jeszcze szczeniackich, szarpanych, emocjonalnych. Ale jednak własnych. Dziś, spoglądając na moje licealne lata, wspominam je z sentymentem, rosnąca tęsknotą.
Strajk nauczycieli. Z 2363 nauczycieli, którzy rozpoczynali strajk, 1633 nadal strajkuje - informuje Urząd Miejski w Radomiu. W kilku szkołach ponadpodstawowych nadal nie udało się na radach pedagogicznych zebrać kworum i podjąć uchwały klasyfikujące maturzystów
Grupa uczniów z VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu uczestniczy w projekcie pt. "NIEzwykła historia", który realizują w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii".
Trzy pierwsze miejsca w etapie okręgowym 60. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zajęli uczniowie VI LO im. Jana Kochanowskiego, w tym jeden pierwszoklasista. Kilka dni temu trzech Kochanowszczaków zakwalifikowało się do finału Olimpiady Historycznej
Już wiadomo, ile klas będą mogły otworzyć od września radomskie licea, technika i szkoły branżowe, czyli dawne zawodówki. Ten rok jest szczególny, bo będą podwójne klasy I - jedne dla ostatniego rocznika gimnazjów, a drugie dla pierwszych absolwentów klas VIII.
Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu organizuje kolejną wędrówkę śladami miejskich pisarzy pod szyldem spacerów literackich, tym razem śladami znanej publicystki i nauczycielki "Kochanowskiego" Elżbiety Jackiewiczowej.
Po raz pierwszy w 45-letniej historii Olimpiady Historycznej w finale wystartuje trzech uczniów z jednej szkoły. To reprezentanci VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
W czwartek magazyn "Perspektywy" opublikował wyniki rankingu liceów i techników. "Kochanowski" obronił miejsce w drugiej dziesiątce najlepszych liceów w Polsce, "elektronik" zajął 22. miejsce wśród techników. poprawiając swoją pozycję sprzed roku aż o 35 miejsc. Niestety po nich długo, długo nic...
XIV już Marsz Wolności organizuje w piątek, 9 listopada, społeczność VI LO im. Kochanowskiego. Uczniowie Plastyka zapraszają zaś na wernisaż prac dyplomowych "Jeszcze Polska...", a Resursa Obywatelska na premierowy spektakl "Nie dostaliśmy Polski za darmo".
Od 13 lat marsz organizuje społeczność VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. W tym roku oprócz przemarszu zaplanowano odsłonięcie pamiątkowej tablicy
"Chcemy światła!", "My chcemy się uczyć!" transparenty z takimi hasłami nieśli ubrani w stroje z połowy lat 40. ubiegłego wieku uczniowie liceum Kochanowskiego. W centrum miasta odegrali sceny z 1945 roku, pierwszego antykomunistycznego protestu w powojennej Polsce
Radom ma drugiego honorowego profesora oświaty. Ten prestiżowy tytuł otrzymała na uroczystości w kancelarii premiera Ewa Serafin, długoletnia nauczycielka chemii w VI LO im. Jana Kochanowskiego, od ośmiu lat pracująca w I LO im. Mikołaja Kopernika.
Rodzinna tułaczka Szmejów rozpoczęła się praktycznie wraz z wybuchem II wojny światowej. Bracia Leszek i Jurek poszli się bić, do Wielkopolski wkrótce wkroczyli Niemcy (została administracyjnie włączona do Warthegau, czyli Okręgu Rzeszy Kraj Warty), zaś dla rodziny nastał czas wielkiej próby.
Królowa nauk niejednych maturzystów doprowadziła już do płaczu. W tym roku jednak zdania były podzielone: niektórym nie sprawiła większego problemu, a innym pokrzyżowała plany. Co mówili młodzi zaraz po wyjściu?
W pięcioosobowej reprezentacji Polski na olimpiadę fizyczną w Portugalii jest aż dwóch maturzystów VI LO im. Jana Kochanowskiego. Trzeci we wrześniu jedzie do Japonii na międzynarodową olimpiadę informatyczną. W gronie olimpijczyków są tacy, którzy odnieśli sukcesy w kilku przedmiotach
Dawid Jamka, , uczeń Kochanowskiego, zdobył , złoty medal olimpiady informatycznej. Medale i wyróżnienia otrzymało jeszcze pięciu uczniów tej szkoły.
Liceum im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zanotowało w tegorocznym rankingu szkół ponadgimnazjalnych awans o osiem oczek, co dało szkole 12. miejsce w kraju. W "Rankingu XX-lecia" też zajęło wysoką pozycję. Dyrektor: "To wspólna praca nauczycieli"
Jedna z pierwszych polskich spółdzielni powstała w Radomiu. Wkrótce zaczęły pojawiać się kolejne. Wysyp nastąpił po II wojnie światowej. Ale czy były to prawdziwe kooperatywy? O dziejach polskiej, a zwłaszcza radomskiej spółdzielczości opowiada historyk dr Adam Duszyk*
Najbardziej oblegany jest "Chałubiński", w trzech liceach może być trudno otworzyć jedną klasę, choć uczniowie jeszcze będą zmieniać preferencje. Nikt nie chce się kształcić na krawca, garbarza, blacharza samochodowego czy wędliniarza.
Ukazał się najnowszy ranking szkół miesięcznika "Perspektywy". Tylko cztery radomskie placówki są w pierwszej "500" liceów ogólnokształcących. Wciąż najlepsze miejsca mają "Kochanowski" i "Elektronik".
11 listopada Dowódca Garnizonu Radom płk dypl. pil. Jan Skowroń oraz prezydent Radomia Radosław Witkowski zapraszają na obchody 98. rocznicy odzyskania niepodległości. Dzień wcześniej odbędzie się XII Marsz Wolności
"Chcemy światła!", "My chcemy się uczyć!" transparenty z takimi hasłami nieśli ubrani w stroje z połowy lat 40. ubiegłego wieku uczniowie liceum Kochanowskiego. W centrum miasta odegrali sceny z 1945 roku, pierwszego anykomunistycznego protestu w powojennej Polsce
Wieczorem wyszli na pl. Konstytucji 3 Maja i pod latarniami zaczęli czytać przyniesione podręczniki. Tak rozpoczął się pierwszy w Polsce antykomunistyczny protest. Dopiero 11 lat później był Poznański Czerwiec '56, a potem Marzec '68, Grudzień '70 i Czerwiec '76.
Wreszcie poprawią się warunki w VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Do użytku oddano nowe skrzydło szkoły z dziesięcioma salami, laboratoriami i szatniami. Ciekawostką jest wahadło Foucaulta - jedno z trzynastu w Polsce, jedyne zainstalowane w szkole
Uczniowie PSP nr 29 będą mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej, a w Kochanowskim i PSP nr 21 przybędzie sal lekcyjnych. W tym roku miasto zarezerwowało jeszcze pieniądze na dokumentację czterech boisk i sali gimnastycznej
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.