Anna Kwiecień (Prawo i Sprawiedliwość)
W Sejmie jest pierwszą kadencję, ale jeśli chodzi o wystąpienia na mównicy, to pojawia się tam częściej niż jej partyjni koledzy weterani, bo do tej pory ponad sto razy.
Złożyła 14 interpelacji, w których prosiła o wyjaśnienia dotyczące m.in. izb administracji skarbowej z siedzibą w Radomiu, wysokości wynagrodzenia dla nauczycieli sprawdzających prace maturalne, sytuacji finansowej mediów publicznych, aby te zachowały misyjny charakter, dostępności rzadkich leków i podwyżek dla ratowników medycznych. Posłanka zadała 19 pytań w sprawach bieżących. Pytała o stan przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, umowę na budowę tunelu na zakopiance, dostęp do szerokopasmowego internetu, monitoring losów zawodowych absolwentów czy o efektywniejsze odzyskiwanie bezprawnie utraconych dóbr kultury.
W złożonych oświadczeniach (było ich 15) pojawia się więcej wątków lokalnych. Posłanka z mównicy relacjonowała odsłonięcie tablicy poświęconej Tadeuszowi Wydrze, Festiwal Gombrowiczowski, obchody rocznic powstania Stowarzyszenia Amazonki-Dana, Caritas Diecezji Radomskiej, ośrodka Emaus w Turnie. Mówiła o nagrodzie Viventi Caritate, Uliczce Tradycji, w której brała udział i Radomskiej Orkiestrze Kameralnej.
Posłanka pilnie bierze udział w głosowaniach, jej frekwencja to prawie 99 proc., zasiada obecnie w czterech komisjach i podkomisjach, w tym w komisji zdrowia, samorządu terytorialnego i polityki regionalnej, w której zajmuje się m.in. ustawą o używaniu siedlisk do działalności pozarolniczej. W sumie zasiada w 13 zespołach parlamentarnych. Jest przewodniczącą parlamentarnego zespołu ds. stwardnienia rozsianego i wiceprzewodniczącą zespołu ds. sprywatyzowanych szpitali i zespołu na rzecz polityki i kultury prorodzinnej.
Wszystkie komentarze