Ścieżki piesze i rowerowe, place zabaw, park tuneli i zagadek, boiska, skatepark, pumptruck, pole do mini golfa, wybieg dla psów, duży zbiornik wodny i kilka mniejszych, błonia ze sceną. Taki teren rekreacyjny ma powstać na osiedlu Michałów.

Pomysłodawcą jest radny Piotr Szprendałowicz i mieszkaniec Michałowa. - Od dawna taki projekt chodził mi po głowie, zaczął się krystalizować po rozmowach z mieszkańcami osiedla, którzy chcą mieć duży teren rekreacyjny do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. A rozmawialiśmy o tym w czasie kolejnych akcji sprzątania łąk za osiedlem. Pomyślałem wtedy, że to trochę syzyfowa praca, takie akcyjne sprzątanie, bo zaraz znów pojawiały się tam śmieci. Więc jeżeli tam ma być czysto i przyjaźnie, teren zorganizowany i monitorowany - opowiada.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  A w tym " parku" to będą jakieś drzewa? Czy tylko kostka, asfalt i beton? Tfu. Ludzie w mieście chcą zieleni, ratunku przed gorącem i palącym słońcem a tu się mówi o kolejnych tonach betonu i być może " trawce" jeśli trochę miejsca zostanie.
  @sowaprzemadrzala
  Może zerknij na zdjęcie planszy z koncepcją parku. Ja tam nie widzę betonu, za to pełno drzew.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @maroXC
  Błagam...oprzytomniej, to co jest zielone to nie oznacza " drzewa" to może być krzak. Opowiadanie bzdur , że jest to teren przeznaczony pod rekreację - to opowiadanie bzdur. Na terenie wypoczynkowo rekracyjnym - stadionie Startu - miasto pozwoliło budować apartamentowce. Nie wierzę władzom naszego miasta jak psu....gadanie pod publiczkę, nie liczenie się ze zdaniem mieszkańców a przede wszystkim amatorszczyzna i niekompetencja.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @sowaprzemadrzala
  masz rację, dałem się nabrać. Teraz widzę, że to beton pomalowany na zielono
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @sowaprzemadrzala
  na tych planach widać drzewa, mam nadzieję, ze wersja ostateczna też je bedzie zawierać. Nowy skwer na Michałowie zardrzewiony, wiec chyba teraz tak się to robi teraz.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Wizja cieszy! Dobrze że łapy na tym nie położyli patodeweloperzy, czy inny biznes. Zieleni miastu potrzeba, dobrze, że włodarze o tym myślą!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  A gdzie Zoo?
  A gdzie Ogród Botaniczny? ;):)
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Będzie tam chroniony gatunek zwierzęcia o nazwie WONSZ RZECZNY
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Może najpierw niech miasto dokonczy projekt parku kulturowego nad Mleczną w rejonie Piotrowki i Starego Miasta.
  @wojtexR
  Jestem za, ale jedno nie wyklucza drugiego.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  kolejne obietnic bez pokrycia!
  @Radosław W
  kolejny Smerf Maruda
  już oceniałe(a)ś
  2
  1