To jeden z projektów z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Prezydent ogłosił konkurs ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej pn. "In vitro dla Radomia".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Radom przystępuje do realizacji programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Na jego realizację w budżecie miasta jest zaplanowana w tym roku kwota 600 tys. zł.

- Głównym celem programu jest ograniczenie zjawiska niepłodności i bezdzietności u mieszkańców Radomia. Szacujemy, że w tym roku z bezpłatnego leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro mogło skorzystać około 50 par - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Zgodnie z założeniami programu jego uczestnicy, zarówno kobieta, jak i mężczyzna, powinni być mieszkańcami Radomia i być w wieku od 20 do 40 lat. Musi też u nich zostać stwierdzona i potwierdzona dokumentacją medyczną bezwzględna przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności.

Jak informuje urząd miejski w Radomiu, program będzie realizował i nabór uczestników przeprowadzi uprawniony podmiot leczniczy wybrany w drodze konkursu. Oferent musi posiadać m.in. wykwalifikowaną kadrę medyczną konieczną do realizacji programu, laboratorium diagnostyczne lub umowę współpracy z laboratorium diagnostycznym, a także gabinety lekarskie ginekologiczne z dostępem do USG. Na oferty urząd miejski czeka do 15 czerwca. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Anna Gamdzyk-Chełmińska poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze