Symbole Radomia to 19 odlewów wyrobów przemysłowych miejskich fabryk i zakładów rozmieszczonych w Śródmieściu. Okazuje się, że szlak jest bardzo popularny wśród turystów odwiedzających Radom.
17 miejsc dla przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, dziesięć dla Trzeciej Drogi, pięć dla Nowej Lewicy i trzy dla Bezpartyjnych Radomian. Na listach zabrakło dwóch obecnych radnych KO. Jest za to radna, która niedawno opuściła PiS.
Wyróżniony fotograf to Antoni Zegarski, 17-letni uczeń z warszawskiego liceum Hoffmanowej, zafascynowany kosmosem. W styczniu podczas ferii uchwycił niezwykły tzw. Wilczy Księżyc nad włoskimi Alpami
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wypowiedzi Donalda Tuska na temat Adama Glapińskiego, które padły na konwencji PO w Radomiu. Poszło o rzekome groźby bezprawne pod adresem prezesa NBP.
Pod ziemią powstała nowa kanalizacja, a na powierzchni jest nowy asfalt. Po ponad pół roku ruch drogowy wróci na ul. Kwiatkowskiego na radomskich Glinicach.
Na niecałe dwa miesiące przed wyborami radni ubiegający się o reelekcję opracowują strategię wyborczą. Zwłaszcza jeśli przez ostatnie pięć lat nie zrobili wiele.
W sezonie 2026/2027 Radomiak będzie grał już na stadionie z czterema trybunami - zakłada prezydent Radomia Radosław Witkowski, który poinformował, że lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na budowę dwóch brakujących trybun. Termin wydaje się...
Można się już zapisywać do trzeciej edycji radomskiego programu refundacji procedur in vitro. A w drodze są już dzieci par, które wzięły udział w poprzedniej edycji. I są niespodzianki.
Nowa ordynator prof. Beata Śpiewankiewicz zarządzała w ostatnich latach oddziałami ginekologicznymi w dwóch renomowanych warszawskich szpitalach. Teraz pod jej pieczą znajdzie się ginekologia w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.
Dziesięć lokalnych komitetów z Radomia i ponad 300 z regionu radomskiego zostało zgłoszonych do Krajowego Biura Wyborczego. Niektóre z nich startują w wyborach po raz kolejny, inne są zagadką
Wybuchy złości, wulgarne słowa, komentowanie wyglądu i życia osobistego, niechciany kontakt fizyczny, a także stalking. Pracownicy Mazowieckiego Stowarzyszenia Psychologicznego w Radomiu w proteście przeciw zachowaniom prezesa odeszli z pracy.
Wskaźniki pomiaru wzrostu poziomu wody cały czas idą w górę. Stacja badawcza na moście w Białobrzegach pokazuje, że poziom wody sięga ponad 2,6 metra, stan ostrzegawczy nie powinien przekraczać 2 metrów.
Choć prace nadal trwają, to idą w błyskawicznym tempie. Inwestorem jest spółka powiązana z firmą Zbyszko, którego zakład i siedziba znajdują się w bliskiej okolicy.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji będzie musiał jeszcze raz poszukać projektanta chodników oraz dróg i parkingów dla rowerów. Bez projektów miasto nie może złożyć wniosków o pieniądze z programu Polska Wschodnia.
Były siatkarz oficjalnie ogłosił, że startuje w wyborach prezydenta Radomia. Szanse na wygraną ma niewielkie, ale w wyborczym starciu partyjnych tytanów może namieszać.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.