Na szczęście nikt nie został ranny po tym, gdy w budynku gospodarczym wybuchł kompresor na sprężone powietrze.
Jak się okazało, bezdomny pilnie potrzebował pomocy lekarskiej. Dzięki zainteresowaniu mieszkańców mężczyzna został odwieziony do szpitala.
W tym roku po raz pierwszy na placu przed urzędem miejskim zostanie zorganizowany jarmark pod szyldem "Gęsina św. Marcina". Od 11 do 13 listopada będzie można kupić wszystkie znane i nieznane poznańskie przysmaki.
Zalane wyrobisko po kopalni cementu na terenie gminy Wierzbica, znane z wody o wyjątkowym kolorze, było miejscem ostatnich ćwiczeń grupy płetwonurków z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Radomiu.
Laboratorium służyć będzie nie tylko Wydziałowi Mechanicznemu, ale także innym prowadzącym badania materiałowe i środowiskowe. Realizacja nowego projektu zaplanowana jest na lata 2022-2025.
Zakończyła się przebudowa ulicy Tylnej na Obozisku. To piąta inwestycja zrealizowana w tym roku we współpracy ze społecznymi komitetami w ramach czynu społecznego.
Na ostatnim odcinku ekspresowej "siódemki" z Tarczyna do Lesznowoli nawierzchnie są już pokryte asfaltem. Kiedy więc pojadą nią kierowcy?
Ulica miała być ponownie przejezdna z końcem sierpnia. Ale wciąż widać na niej pracujące ciężkie maszyny. Kiedy więc pojedziemy znów wiaduktem w Słowackiego?
Pierwsze obchody tegorocznego Święta Niepodległości odbędą się w Radomiu już w czwartek. Kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu także w piątek.
Kto lubi podróże pociągiem, może już w czwartek wieczorem wsiąść do jednego ze składów Kolei Mazowieckich i nieco taniej podróżować nimi aż do końca niedzieli.
Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu wzbogaciło się o kolejne tyflografiki i wygrzewarki przystosowane do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. To sposób, by osoby niewidome i niedowidzące miały możliwość poznania twórczości artysty.
Mimo to matka chłopca nie zgodziła się, aby dziecko pojechało na badania do szpitala. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.
Najważniejsze inwestycje to dla władz Radomia ocieplenie budynków użyteczności publicznej. Ale będzie też zmiana oświetlenia czy montaż czasowych wyłączników prądu odcinających zasilanie energożernych urządzeń.
Kolejna edycja Radomskiego Biegu Niepodległości tradycyjnie odbędzie się 11 listopada. Zapisy wciąż trwają, a na kilka dni przed startem imprezy na liście startowej jest już kilkuset miłośników biegania.
W poniedziałek po raz pierwszy w tym sezonie ruszył w teren radomski patrol medyczny. Kontrolował miejsca w różnych częściach miasta, w tym przy ulicach Rybnej, Żeromskiego, Krychnowickiej oraz Mazowieckiego, Energetyków i Narutowicza.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.