Nie wystarczyły ciężkie betonowe przegrody, stanęły słupki. To jedyny sposób, by powstrzymać kierowców parkujących na ciągu pieszym biegnącym od ul. Waryńskiego w kierunku dworca PKP
Muzyka, taniec i śpiew będą królowały podczas niedzielnego koncertu Nuty Dobra. Cel jest jeden: wsparcie dzieci z Ukrainy, które są pod opieką Świetlicy Lokomotywa, i ich bliskich
Kończy się umowa na prowadzenie schroniska, jaką miasto ma z Radomskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt. W ogłoszonym konkursie szuka organizacji, która zaopiekuje się prawie 400 bezdomnymi psami i kotami.
Beniaminek PKO BP Ekstraklasy, czyli Radomiak Radom, przygotował promocyjny pakiet wejściówek na dwa ostatnie mecze Zielonych w roli gospodarza w sezonie 2021/2022.
Zmienił się wzór wniosku o wypłatę świadczeń za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy
Na co dzień polerowali ozdobne blaszane hełmy, ale na hasło "gore!" rzucali wszystko, by ratować ludzi i dobytek
"Pakiet bezpieczeństwa dla Radomia i ziemi radomskiej" zaproponowali posłowie KO Paweł Poncyljusz i Konrad Frysztak. Składają interpelację w sprawie lokalizacji eskadry F-35 w Radomiu i budowy tutaj systemów obronnych. "Mamy Fabrykę Broni i lotnisko wojskowe, w pobliżu są fabryki prochu i amunicji"
Podobno kto w dzieciństwie połknął kolejowego bakcyla, ten nigdy nie przejdzie obojętnie obok modułu z pociągiem, torowiskiem i małą stacyjką. Najbliższa okazja już w weekend w Domu Kultury Idalin, gdzie jak co roku odbędzie się zlot modularzy kolejowych.
W tym tygodniu mammobusy odwiedzą Radom i powiaty: grójecki, kozienicki, lipski i zwoleński. Bezpłatne badania piersi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia mogą wykonać panie w wieku 50-69 lat.
Policjanci, strażnicy miejscy i pracownicy agencji ochrony od wtorku przeszukiwali budynki radomskich szkół, w których mają odbyć się matury. To zabezpieczenie przed ewentualnymi alarmami bombowymi, które mogą zdezorganizować egzaminy
Matura 2022. 4 maja o godz. 9 maturzyści w całej Polsce rozpoczną egzamin z języka polskiego. Połowę swojej licealnej nauki spędzili w domach przed komputerem na lekcjach zdalnych, dlatego wyjątkowo MEN wprowadził kilka zmian. W tym roku do matury przystępuje też młodzież ukraińska
Władze Radomia poinformowały o rozpoczęciu prac nad projektem ustawy krajobrazowej, dlatego chcą znać zdanie mieszkańców na temat zasad i warunków umieszczania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń na terenie miasta. Ankiety można wypełniać do końca maja, później będą spotkania.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otworzył oferty w przetargach na remont ulicy Cichej i drogi wewnętrznej od ul. Godowskiej 88. Jeśli najtańsze z nich będą poprawne pod względem formalnym, to do inwestycji będzie trzeba dołożyć prawie 400 tys. zł ponad plan
Już po raz ósmy Stowarzyszenie Biegiem Radom! organizowało zawody biegowe, upamiętniające kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zobaczcie zdjęcia z imprezy autorstwa Marty Dudzińskiej.
Na finiszu jest remont chodnika przy ul. Chałubińskiego, lada dzień podobne prace powinny rozpocząć się przy ul. Miłej. Jeśli nie będzie słupków, wkrótce zostaną rozjeżdżone przez kierowców parkujących aut - zwraca uwagę jeden z czytelników "Wyborczej"
Mamy pierwsze zgłoszenia w plebiscycie Supermiasta i Superregiony. Wspólnie z czytelnikami Wyborczej będziemy szukać najładniejszej, najbardziej przyjaznej, najciekawszej zielonej przestrzeni w Radomiu i regionie radomskim
Miasto otworzyło jedyną ofertę w przetargu na zagospodarowanie odpadów komunalnych odbieranych z domów radomian. Po jego rozstrzygnięciu będzie szukać odbiorców śmieci. Za obsługę śmieci przez dwa lata zapłacimy co najmniej 90 mln zł
Radomianka Weronika Falkowska (385 WTA) rywalizowała w turnieju tenisistek ITF W25 w Kairze. W stolicy Egiptu Polka spisała się bardzo dobrze, docierając do półfinału indywidualnie i zdobywając tytuł w deblu.
Od początku wojny w Ukrainie kierowcy szczególnie mocno trzymają się za kieszeń. Jak musiałaby zmienić sie infrastruktura drogowa i komunikacja w mieście, by radomianie porzucili auta?
Piłkarze Radomiaka Radom zanotowali 14. remis w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy, ale pierwszy pod wodzą trenera Mariusza Lewandowskiego. Przypomnijmy, że Zieloni zremisowali na wyjeździe 0:0 z Górnikiem Zabrze.
Wyśmiewanie, popychanie, oblewanie wodą, wreszcie wulgarny fotomontaż. Po zgłoszeniu matki 15-latki, uczennicy jednej z radomskich podstawówek, prokuratura i sąd rodzinny badają, czy rówieśnicy znęcali się nad dziewczyną
Bieg Konstytucji 3 Maja łączy sport z historią. Nie zabraknie więc patriotycznego charakteru, hymnu przed startem czy biało-czerwonych flag i strojów.
Pierwszoligowe piłkarki nożne HydroTrucku Radom uczyniły wielki krok w kierunku awansu do elity. W wyjazdowym spotkaniu z liderem rozgrywek - Pogonią Tczew - radomianki okazały się zdecydowanie lepsze!
Tłumy w radomskim skansenie. W niedzielę Muzeum Wsi Radomskiej w ramach plenerowej imprezy wystawiło kolekcję zaprzęgów konnych: bryczek, wozów i powozów ze swojej kolekcji. Chętni mogli także przejechać się zaprzęgiem. Dla dzieci zostały zorganizowane warsztaty dla dzieci. Był także ekoryneczek z lokalnymi produktami i potańcówka na dechach.
Wyjazdowy mecz z GKS-em Wikielec piłkarzom Broni Radom nie wyszedł. Radomianie przegrali z niżej notowanym zespołem aż 1:4. To spowodowało spadek ekipy z Plant na 10. miejsce w tabeli.
Trwa plebiscyt "Gazety Wyborczej" Supermiasta i Superregiony, w którym szukamy najciekawszej, najbardziej przyjaznej, najładniejszej zielonej przestrzeni. To też czas, by porozmawiać o tym, jak powinna wyglądać zieleń w mieście i w regionie radomskim
"Pochód ludzi dobrej roboty" przyciągnął mnóstwo mieszkańców, którzy przeszli w pochodzie szlakiem dawnych radomskich fabryk. Pierwsza odsłona "Anima Urbis", imprezy organizowanej przez Resursę Obywatelską, rozpoczęła się na terenach dawnych Zakładów Metalowych, przy ul. Przemysłowej. Uczestniczy przeszli dalej na teren dawnej fabryki płytek "Marywil". Zapowiadanego pokazu laserowego w "Marywilu" nie było, nie można było też wejść do starego budynku. Obok w budynku Aga Sport został wyświetlony zwiastun filmu dokumentalnego w reż. Pawła Putona pt. "Po prostu Marywil", opowiadający historię zakładu. Tam też odbył się występ Marcina Lemiszewskiego, perkusisty i pedagoga, który na garnkach, przy pomocy drewnianych łyżek, zagrał melodie popularnych utworów z PRL-u. Dalej uczestnicy przeszli pod dawny budynek "Polmetalu", gdzie odbyły się inscenizacje z konkurencjami dla uczestników inspirowane pracą w PRL-u. Odbył się także pokaz niewłaściwych zachowań BHP z użyciem ognia. Później pochód przeszedł na teren zakładów "Tytoniówki". W trakcie zwiedzający mogli zobaczyć kolekcje zakładową - wszystkie marki papierosów produkowanych tam na przestrzeni lat. Na koniec odbył się koncert przy Tytoniowej, była też wojskowa grochówka. Partnerami wydarzenia były: Stowarzyszenie Droga Mleczna oraz radomscy pasjonaci z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Dyrektor Resursy Obywatelskiej zapowiedziała, że druga odsłona "Anima Urbis" odbędzie się w okolicy września-października.
Majówka 2022. Terenów, gdzie można poobcować z przyrodą niedaleko Radomia, nie brakuje. Jeśli spędzacie majówkę w mieście zawsze można wybrać się na dłuższe spacery poza miasto lub zaplanować jednodniową wycieczkę. Sprawdziliśmy, gdzie podczas długiego weekendu majowego można wybrać się na małe wycieczki z rodziną, dziećmi czy przyjaciółmi.
Zwykle sezon rozpoczynał się na początku maja. W tym roku kolejka wąskotorowa wyjedzie na szlak miesiąc później. I po raz pierwszy przewiezie turystów nowo wybudowanym wzdłuż obwodnicy Iłży odcinkiem.
Sąd zastosował areszt wobec 54-latka zatrzymanego przez policjantów z Grójca po tym, jak jego żona powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wernisaż wystawy odbył się w piątek. Można ją zwiedzać w sobotę i niedzielę w godz. 12-18, wstęp w cenie 4 zł. W dniach 2 oraz 3 maja ekspozycja nieczynna. Wystawa prezentowana w Elektrowni jest pierwszą tak dużą prezentacją prac artystki powstałych w latach 2006-2022. "Jest retrospektywą, która nie zamyka tej twórczości, pozwala jednak na wgląd w jej wielowymiarowość i bogactwo form. Artystka nie oszczędzi nam kolejnych zwrotów akcji w jej świecie, w którym życie i sztuka zawiązują się w nierozerwalny splot" - zapowiada kurator wystawy Wojciech Kozłowski. Basia Bańda (ur. 1980) - artystka pochodząca z Zielonej Góry. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pracuje w Instytucie Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Na koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach publicznych i prywatnych. Wystawa czynna będzie do 12 czerwca.
Miejski Zarząd Lokalami intensyfikuje działania, które mają się zakończyć znalezieniem najemców 22-metrowego lokalu handlowego i siedmiu boksów biurowych w Kamienicy Deskurów
1 maja w ramach plenerowej imprezy Muzeum Wsi Radomskiej szykuje dla odwiedzających wiele atrakcji. Zobaczymy m.in. zaprzęgi konne: bryczki, wozy i powozy z kolekcji skansenu, będą też warsztaty dla dzieci, ekoryneczek z lokalnymi produktami i potańcówka na dechach. Wstęp biletowany.
PKO BP Ekstraklasa. Radomiak Radom zremisował z Górnikiem Zabrze. To był debiut na remis nowego trenera Zielonych Mariusza Lewandowskiego.
Dziś zakończył działalność przeznaczony dla obywateli Ukrainy punkt prowadzony przez Powiatowy Urząd Pracy w Kamienicy Deskurów. Z tej okazji urząd podsumował, ile osób wykazało zainteresowanie pracą w Radomiu i powiecie oraz w jakich obszarach poszukiwały zatrudnienia.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji szuka firmy, która kompleksowo wyremontuje ulice Piwną i Zgodną na Starym Mieście. Z dokumentacji projektowej wynika, że do wycinki są tam setki drzew
Policja i prokuratura prowadzą śledztwo, które ma doprowadzić do sprawców napadu przed bankiem przy ul. Piłsudskiego. Poszukiwani są bezpośredni świadkowie oraz osoby, które przed i po napadzie poruszały się autami wyposażonymi w kamery po ulicach Śródmieścia
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza w piątek na wernisaż oryginalnej wystawy Basi Bańdy pt. "Róże i róże". Będzie można ją zwiedzać także w pierwszą część majówki - w najbliższą sobotę i niedzielę
Resursa Obywatelska zaprasza dziś, 29 kwietnia o godz. 19 na pierwszy po blisko dwuletniej przerwie związanej z pandemią koncert big-bandu Mundana z towarzyszeniem skrzypka Mateusza Strzeleckiego.
Jedna ze sztandarowych imprez Resursy Obywatelskiej w tym roku odbędzie się w podwójnym wydaniu. Pierwszą z nich, w przeddzień Święta Pracy, 30 kwietnia, będzie "Pochód ludzi dobrej roboty". Na trasie m.in. Fabryka Broni, dawna Fabryka Płytek "Marywil", ruiny po "Polmetalu". Będzie też wojskowa grochówka
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.